EV100

Liputoimkond 24. veebruari hommikul Lääniste Lipuväljakul. Külma on 20 kraadi alla nulli. Vimpel mastist maha, lipp asemele. Muide, see on Läti lipp, s.t. lipp on Eesti värvides, aga tehtud heade naabrite poolt. Lipuvabriku omad on küll palju parema kvaliteediga aga ka oluliselt kallimad. Lippe oli vaja kahe masti otsa - nii siia lipuväljakule kui ka Linnamäele koolimaja juurde. 
Ja päike tõuseb... Kell on 07.25
Paistab üle majade. Masti tõusmise ajal lasime sinihambaga kõlarist EV hümnil kõlada ja nii hing, kui ka suud laulsid kaasa. Nagu kord ja kohus. Tunne oli ülev.
Peale lipu heiskamist. Toidupildid on praegu ju trendikad. EV juubeli juurde kuuluv kohustuslik komponent on samuti olemas - kilud. Hetkel veel siiski leivale panemata. Väike vapilõvi samuti olemas .... :-) 
Veel pidulisi. Pildile ei mahtunud rähn, leevikesed, puukoristajad, pasknäär.

Lääniste lipuehtes 1


Lääniste lipuehtes 2

Lääniste lipuehtes 3

Lääniste lipuehtes 4

Lääniste lipuehtes 5


Lääniste lipuehtes 6
Manifest kõigile Eestimaa rahvastele. Ajalehest "Teataja" nr 1., 25. veebruar 2018. Nagu eile ERR's kõneldi, on tegemist nn. Tallinna versiooniga manifestist. Päev varem, 23. veebruaril, loeti Pärnus ette dokument, mille pealkiri  oli "Manifest Eestimaa rahvastele".

No comments:

Post a Comment