Puurkaev linnamäele.


Punased vahtralehedLinnamäel!? Kanada vahtrapuuga (vist?) siiski tegu pole. Meil on nüüd on puurkaev! Ammu plaanitud, täna puuritud. Eile hakkasid elektronid Lääniste avalikus ruumis jooksma, täna jookseb vesi. Vald ka aitas - eraldas külaseltsile eelmise aasta eelarvest head tuhanded ühikud raha. Selle eest siiski kogupaketti - puurimist, kaevu kesta, süvaveepumpa, torusid,  puhastusseadet ja muid vidinaid, ei saa. Sellistel juhtudel, kui raha puudu tuleb, on abiks olnud nö. omavahendid, st. eraisikutest kohalikud “sponsorid”. Eks seegi kord tuleb nii majandada...

Kaevust tulev ollus on pumba käima panemisel esilagu punaka värvusega – veeks ei tahakski hästi nimetada. Eks see savi või raud ole. Punast pinnast oli nii palju, et mäekülg punetas – maanteelt vaadates oleks keegi nagu räige veretöö linnamäel toime pannud.  
Selline ta on. Terasest hülss läheb 60 m maa sisse ja natuke vähem meetreid peenemat plastiktoru tuleb sügavusest ülespoole jne. Praegu pumpab kaev paar päeva vett puhastumiseks allamäge. Siis tuleb vee analüüsid teha – kui palju ja millega puhastada/filtreerida. Edaspidi vaja pumbamaja teha, torud saunani (ja võimalik, et kunagi ka majja) viia, ühendada jne, jne, jne. Et talvel, kui alt jõest vett ei saa pumbata, saaks seda maa seest tõmmata. Ning linnamäe avalikel üritustel oleks veekraan käepärast. Ning kui El Niño Eestisse ja Läänistesse põua toob, on kohalikel, kust pumbata.
Punast pigmenti ja vett oli nii ohtrasti, et mäe all olevad tiigid said teise tooni. Küll ta lõpuks põhja vajub ?  

10 minutit hiljem – haljas vesi tuleb. Ja nii veel mitu päeva...
  

No comments:

Post a Comment