Tartumaa aasta küla 2014!

Neljapäeval 23. oktoobril kell 14.00- 16.00 on Läänistesse oodata „Tartumaa aasta küla 2014" hindamiskomisjoni, et näha küla ja kõneleda inimestega. Komisjonis on Tartu Maavalitsuse, Omavalitsusliidu, Tartumaa Arendusseltsi, Kodukant Tartumaa esindajad. Komisjoni saadab postimehe ajakirjanik.
Selgitasin küll komisjoni esindajale, et tegu on tööpäevaga - enamus inimesi on tööl, kuid nemad ikka arvasid, et küllap keegi ikka on kohal ja lastel on ju koolivaheaeg...
Nüüd siis üleskutse - kellel on võimalik osaleda , kes saab neljapäeval Linnamäe ja vana koolimaja juurde appi tulla? Neljapäeval ei ole vaja riisuda, rehitseda, kaevata, ehitada jne. Oleks vaja end komisjonile näidata, nendega kõneleda, kiikuda, mängida, teed juua ning kommi ja pirukaid süüa.

Neile, kes ei mäleta/ei tea millega on tegu, siis järgnev tekst on neile:
 „Tartumaa aasta küla 2014" konkurssi korraldab Kodukant Tartumaa koostöös Tartu maavalitsusega.
Konkursi eesmärk on avaldada avalikku tunnustust küladele tulemusliku tegutsemise eest ning teadvustada üldsusele maa- ja külaelu olulisust." Tartumaa aasta küla 2014" võitja osaleb 2015. aastal üleriigilisel aasta küla konkursil. Eesti Aasta küla aunimetus antakse ühele külale, külade piirkonnale või alevikule ja kuulutatakse välja Eesti külade maapäeval Järvamaal Säreveres.
Külade hindamisel arvestatakse külakogukonna ühtsust ja arengut kolmel viimasel aastal, koostöövalmidust, avatust ja tuntust maakonnas ja kaugemal, küla välisilmet ja heakorda, atraktiivsust, elanike osalemist kultuuri- ja spordiüritustel, koostööd omavalitsusega, küla arengukava olemas olu.

Oleme selle konkursi raames ennast juba korra näidanud - Tartumaa külade päeval kurepalus. Tegime ühte meisterdamise õpikoda ja kaks külamemme, Armilde ja Elfriida, kõnelesid kokku tulnud rahvale meie küla elust ning olust.
Nuud nuured um kõik tüül ja toda tüüt um neil kõvaste teta.  Armilde ja Elfriida Läänistest 16.08.2014 Kurepalus

Me lätsime  nüid  Läänistehe. Armilde ja Elfriida 16.08.2014 Kurepalus

No comments:

Post a Comment